Історична довідка

Історія школи села Березівки починається з церковно-приходської, з 1883 року, коли школа була для хлопчиків (20-30 уч.), 1857 р.- школа для дівчаток (15-20 уч.), в 1928 р. було організовано початкову школу (30 учнів). 1932-1935 р. – школа-п’ятирічка, 1937 – 1950 рр. – семирічка, 1951-1952 рр. - дев’ятирічка, а в 1953 році вперше 16 випускників одержали атестати зрілості. 1953 – 1962 рр. школа десятирічка, 1963 р. – перший випуск 11 річки, з 1963 по 1969 рік – школа 11 річна. З 1970 по1991 рік школа знову десятирічна, з 1992 року по сьогоднішній час – школа є одинадцятирічною.

Школа розташовувалась в трьох приміщеннях, які знаходились в різних частинах села. Дві школи - початкові, в третьому приміщені (центральному) навчались решта класів.

Будівництво теперішньої школи, яка прекрасною три-чотири поверховою будівлею височить в центрі села, розпочалося в 1973 році. Відповідне рішення Виконкому Вінницької Ради депутатів трудящих за №368 було прийняте 4 липня 1972 р. «Про комплексне експериментально-показове будівництво селищ, радгоспів і колгоспів в УРСР у 71-75 рр. та зважаючи на згоду правління колгоспу ім.. Дзержинського с. Березівки». Виконком обласної ради вирішив розпочати будівництво шкільного приміщення.

Будівництво школи здійснювала ПМК-48, працівниками якого були тодішні жителі нашого села та молоді люди із сусідніх сіл та районів, які з часом теж стали жителями нашого села та живуть тут дотепер. Багато їх уже померло, але прізвища деяких із них назавжди залишаться в історії будівництва нашої школи. Серед них Яворський Михайло, Прус Іван, Мамайчук Василь, Лисенко Василь, Іщенко Микола та інші.

Приємно згадати про тих людей, які сьогодні живуть в нашому селі, чиї діти, а зараз уже й онуки навчаються в школі, яку будували їхні бабусі. Це Заболотна Ольга - муляр, Созанська Наталія – маляр-штукатур, Прус Ганна - муляр 5-го розряду, Мамайчук Галина.

Для Будівництва школи колгосп ім. Дзержинського села Березівки, який очолював Цмокалюк Ісак Миколайович, виділив 150 тисяч карбованців. Школу побудовано на місці житлових будинків, тому колгоспу потрібно було збудувати п’ять будинків, щоб переселити сім’ї, які проживали на місці теперішньої школи. Будівництво тривало з 1973 по 1976 рік. 30 серпня 1976 року колгосп передав шкільне приміщення державі, а діти березівчан 1 вересня 1976 року вперше переступили поріг нової школи (початкові класи), яка розрахована на 784 учні, а учні 4-10 класів прийшли навчатись в нову школу після осінніх канікул у 1976 році.

Учнів зустріли світлі класи, просторі коридори, привітні вчителі. Навчання в школі здійснюється за кабінетною системою. Учнів на той час було 616. Поступово силами вчителів та учнів старшокласників оздоблювали шкільні приміщення, висаджували дерева, квіти. За рахунок держави школа поповнювалась новими меблями, обладнанням, які ми бережемо та використовуємо до нині.